QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Z Dnešic na Dobřany vede zcela nová komunikace

23.11.2023 17:18

Oprava více než sedmikilometrového úseku III/18035 Dobřany – Dnešice – II/230 stála celkem cca 33,83 mil. Kč. Zhotovitelem stavby byly Silnice Klatovy. Práce trvaly celkem pět měsíců.

Cesta Dobřany Dnešice_SUSPK

Délka opravovaného úseku silnice III/18035 byla celkem 7 105,57 m. Stavba probíhala z větší části za úplných uzavírek. „V blízkosti stavby jsou mimo jiné známá keramička Lassersberger, lom pro těžbu kaolinu, Psychiatrická léčebna v Dobřanech i jiné menší firmy. Silničáři se snažili maximálně přizpůsobit stavební práce tak, aby nedocházelo ke zbytečnému omezování veřejné linkové dopravy a obsluhy těchto firem,“ poznamenal náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro oblast dopravy Pavel Čížek.

S rekonstrukcí se začalo v červnu a Správa a údržba silnic Plzeňského kraje hotové dílo převzala 16. listopadu. Stavba byla rozdělena do čtyř etap. „První byla mezi komunikací II/230 a obcí Dnešice, druhá mezi obcemi Dnešice a Chlumčany Keramička. Třetí etapou byl průtah obcí Chlumčany Keramička až po odbočku na Dobřany a čtvrtá etapa vedla mezi obcí Chlumčany Keramička a městem Dobřany,“ uvedl postup rozsáhlých oprav vedoucí technik stavby Ladislav Zábranský ze Správy a údržby silnic Plzeňského kraje.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24