QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Zástupci Plzeňského kraje bodovali při Policejním mistrovství prosovodů se služebními psy

24.09.2023 11:00

Proběhl 29. ročník Policejního mistrovství České republiky prosovodů se služebními psy. Bodovali i zástupci Plzeňského kraje.

Policejní mistrovství psovodu se psy_pčr

V mezinárodní konkurenci si psovodi se psy Plzeňského krajského ředitelství vedli skvěle. 

Tento rok se soutěžilo v obci Dobrotice a psovodi se svými čtyřnohými parťáky mezi sebou soutěžili minulý týden po dobu čtyř dnů. "Letošní ročník byl výjimečný, protože kromě policistů z krajských ředitelství se účastnila i Armáda ČR, Celní Správa ČR, Vězeňská služba ČR a Vojenská policie. Kromě těchto hostů byli přizváni i psovodi ze zahraničí, konkrétně z Polska, Rakouska a Slovenska. Pořadatelé tímto vytvořili velké konkurenční prostředí a mistrovství se účastnilo 41 psovodů se svými psy," uvedl policejní mluvčí Ondřej Hodan.

Mistrovství je určeno pro všestranné psy a specialisty s tím, že letošní ročník patřil specialistům na drogy a výbušniny. Ten další tak bude určen pro všestranné psy, kteří budou soutěžit v odlišných disciplínách.

V roce 2019 zvítězilo družstvo specialistů právě z Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje. "Letošní výsledek byl také výborný, protože z 23 zúčastněných družstev naši psovodi skončili na 4. místě. Co se týče jednotlivců, tak v kategorii vyhledávání návykových látek jsme obsadili 9. místo z 21 soutěžících a v kategorii vyhledávání výbušnin pak skvělé 3. místo z celkem 20 účastníků. Tohoto skvělého umístění dosáhl osmiletý pes Olar společně se svým pánem," doplnil Hodan.

Příští rok se uskuteční jubilejní 30. ročník tohoto mistrovství a dle výše zmíněných pravidel by měli soutěžit všestranní psi ve svých disciplínách.

Foto PČR

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Superb new