Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Změna času se o víkendu dotkne autobusů v Plzni!

26.03.2015 12:02

O víkendu dojde ke změně zimního na letní čas, ručičky hodinek se v noci ze soboty 28. března na neděli 29. března posunou o 60 minut dopředu. Změna zasáhne do provozu nočních autobusů v Plzni, vlaků se nedotkne.

QAP foto

Už o nadcházejícím víkendu dojde opět na změnu času. Tentokrát vystřídá zimní čas ten letní a v noci ze soboty 28. března na neděli 29. března budeme ručičky na hodinách posouvat o 60 minut dopředu. Laicky řečeno - spánku nám ubyde. Změna se dotkne i nočních autobusových spojů v Plzni a okolí.

V rámci MHD v Plzni by se měli na změnu připravit především cestující, kteří využívají noční autobusové spoje. Změna času se totiž dotkne celkem 10 linek. "V noci z 28. 3. na 29. 3. 2015 dojde ve 2 hodiny ráno k změně zimního času na letní. Z tohoto důvodu bude upraven provoz nočních linek MHD. Provoz na nočních linkách dle doložek k jízdním řádům," informovaly Plzeňské městské dopravní podniky. Podrobné změny najdete na webu www.pmdp.cz.

Vlaků v regionu se změna netýká!

Změna času se sice dotkne v rámci Českých drah nočních dálkových vlaků, v regionu se ale cestující se změnami potýkat nebudou. "Regionálních vlaků se změna nedotkne, protože vyjíždějí na tratě až po 4. hodině ráno, tedy již podle letního času. V neděli 29. března doporučujeme všem cestujícím, aby si před plánovanou cestou zkontrolovali, zda jejich hodinky ukazují správný, letní čas. Předejdou tak případným komplikacím na svých cestách," vysvětlil mluvčí společnsti Petr Pošta.

FOTO: ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte