11.12.2024 15:28
11.12.2024 14:24
Šumavský Špičák zahájí o víkendu lyžařskou sezonu! Využijte slevy na skipasy
11.12.2024 13:01
Policie pátrá v souvislosti s krádeží v centru Plzně po muži na fotografii. Poznáte ho?
Město vypoví smlouvu se společností, která měla měřit rychlost na křižovatkách
Už téměř před třemi lety mělo v Plzni začít fungovat měření rychlosti a průjezd na červenou na vybraných křižovatkách. S velkými problémy byl po dvou letech spuštěn jen přibližně týdenní zkušební provoz. Město chce nyní ukončit smlouvu se společností Czech radar a dalšími smluvními stranami.
Měření rychlosti na křižovatkách a projíždění na červenou mělo být v Plzni měřeno od června 2009. Zatím nefunguje a nejspíš za stávajících podmínek ani nebude, magistrát chce vypovědět smlouvu kvůli neplnění domluvených podmínek.
Město Plzeň uzavřelo v roce 2009 na základě zadávacího zařízení se společností Czech radar a. s., společností Burke & Freeman Czech s. r. o. a advokátem Květoslavem Hlínou Smlouvu o nájmu zařízení a poskytování služeb, kterými měla být s tím související technická, administrativní a právní pomoc.
Projekt ale není realizován podle dohody a tak se plzeňští radní ve čtvrtek 29. března dohodli, že město ukončí smlouvu dohodou s tím, že současně s dohodou o ukončení smluvního vztahu by byla mezi smluvními stranami uzavřena dohoda o narovnání veškerých sporných práv.
Měřit se mělo od června 2009
Projekt na měření rychlosti a průjezdu křižovatkou na červenou měl být zahájen nejpozději do 30 dnů od podpisu smlouvy spuštěním první fáze, tedy tří kusů měřících zařízení. "Oficiálně měl být projekt připraven a systém pro první fázi předán městu nejpozději 26. června 2009," uvedl primátor Plzně Martin Baxa s tím, že systém byl, navíc s výhradami, na základě dodatku ke smlouvě převzat do užívání až 2. května 2011. "Za dlouhou dobu se nepodařilo naplnit to, co město očekávalo. Magistrát postupovat tak, aby maximálně ošetřil všechny náležitosti, přičemž jsme nabyli dojmu, že druhá strana nebyla vždy tak komunikativní," naznačil Baxa.
Poté, co bylo měření ´cvičně´ v roce 2011 spušeno, fungovalo přibližně jen osm dní. V čem konkrétně se objevily problémy? "Řešilo se nakládání s osobními daty, záležitost technické kvality snímků, průběh jejich vyhodnocování a podobně," prozradil primátor.
Pokud nejpozději do 31. května 2012 nedojde k uzavření dohody o narovnání, přistoupí město k jinému řešení. "U soudu uplatníme smluvní pokuty," dodal Baxa.