Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

16.06.2024 14:15

Tragická nehoda zastavila provoz na dálnici, na D5 zemřel motorkář

Nehoda se stala dopoledne u Loděnice ne Berounsku ve směru na Prahu

Rokycany zapojí veřejnost do chodu města. Dva občané doplní kontrolní výbor

18.01.2023 14:05

Zastupitelé města na svém zasedání rozhodli o tom, že zapojí občany nejen do aktuálního dění ve městě, ale také do rozhodovacích a kontrolních procesů. Zájemci o dvě místa ve výboru se mohou už nyní přihlásit.

rokycany

„Naším cílem je, aby město bylo pro své občany partnerem, ne nepřítelem, proto chceme otevřít úřad občanům. Nejen zlepšením systému informovanosti, ale přímo zapojením do aktuálního dění ve městě, včetně rozhodovacích a kontrolních procesů. Při vědomí důležitosti kontrolního výboru jsme proto schválili na listopadovém zasedání zastupitelstva rozšíření tohoto výboru o dva členy z řad občanů Rokycan. Zájemci o činnost ve výboru zastupitelstva se mohou hlásit do 20. března 2023,“ vysvětlil Tomáš Rada, starosta města Rokycan.

Pokud se chcete stát součástí devítičlenného kontrolního výboru, můžete doručit městu žádost o členství. „Žádost by měla obsahovat osobní údaje, kontaktní údaje a součástí by měl být krátký motivační dopis. Žádost je možno doručit osobně na podatelnu Městského úřadu Rokycany či elektronickou formou na e-mail epodatelna@rokycany.cz nebo jakoukoliv jinou elektronickou formou,“ vysvětluje Adriana Jarošová, mluvčí města.

Vše se rozhodne na jednání zastupitelstva dne 24. dubna 2023. Tam bude předložen materiál týkající se doplnění kontrolního výboru o dva občany z řad veřejnosti a zastupitelé přijatým usnesením rozhodnou o personálním obsazení těchto dvou míst v kontrolním výboru. Následně budou občané informováni o konečném složení kontrolního výboru.

„Děkuji předem občanům za jejich zájem a věřím, že tento krok povede k větší otevřenosti a transparentnosti činnosti města Rokycan,“ doplnil starosta Tomáš Rada.

Foto ilustrační město Rokycany

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte