20.10.2025 18:35 21.10.2025 12:13
21.10.2025 10:29
Budoucnost dopravy v Plzni? Lidé chtějí víc tramvají a bezpečné hlavní nádraží
20.10.2025 14:58
Přimda má nové sportoviště. Slouží škole i veřejnosti - FOTKY
Srážka autobusu s osobním automobilem uzavřela komunikaci u Hostouně – FOTKY
V pátek 9. prosince odpoledne vyjížděly všechny záchranné složky k dopravní nehodě nedaleko Hostouně na Domažlicku. Komunikace je aktuálně stále neprůjezdná.
„V 13:56 se na komunikaci 195/II nedaleko Hostouně (odbočka na Horušany) střetlo osobní vozidlo s autobusem. Jedna osoba z osobního automobilu skončila v péči Zdravotnické záchranné služby. Cestující z autobusu jsou bez zranění,“ informoval o nehodě Petr Poncar, mluvčí hasičů.
Nehoda se stala přímo pod viaduktem a blokuje provoz. „K dopravní nehodě došlo mezi obcemi Postřekov a Hostouň u železničního viaduktu. Policisté dopravní nehodu na místě šetří,“ uvedlapo nehodě Dana Ladmanová, mluvčí policie.
"Řidič autobusu Iveco (1972) nerespektoval před viaduktem dopravní značku Přednost protijedoucích vozidel a nedal přednost protijedoucímu vozidlu značky Volkswagen Caddy řidiče (2004). Spolujezdkyně z osobního vozidla utrpěla lehké zranění a po ošetření v nemocnici byla propuštěna domů," doplnila podrobnosti policejní mluvčí Dagmar Brožová
Při nehodě nehrál roli alkohol, dechové zkoušky u řidičů byly negativní.
Foto HZSPK