16.06.2026 14:23
16.06.2026 11:09
Mamma Mia! Plzeň čeká nevídaná show, tančit budou i diváci - VIDEO
Pozor – tančit se bude nejen na jevišti, ale i v hledišti! Mrkněte na VIDEO v článku!
16.06.2026 10:19
Jak to aktuálně vypadá v Úněšovské? Byli jsme se podívat u sběrného dvora - FOTKY
V Blovicích mají autonomní stanici. K čemu slouží?
Město Blovice nechalo pro své občany nainstalovat na Masarykově náměstí autonomní stanici. Jakým způsobem ji mohou obyvatelé a turisté využívat? Naleznete v článku.
V Blovicích mohou obyvatelé, návštěvníci i turisté využívat novinku, multifunkční dobíjecí stanici. Lidé si tak přímo v centru na náměstí mohou dobít například své elektrokoloběžky nebo pomocí kompresoru dofouknout kola. “Zařízení slouží primárně k podpoře cestovního ruchu - obsahuje zásuvky pro nabíjení elektrokol, koloběžek, mobilních telefonů a tabletů, může sloužit i jako kompresor,” uvádí město Blovice.
Stanice je autonomní, nepotřebuje přívod elektřiny, funguje totiž na solární pohon. “V blízké budoucnosti plánujeme rozšíření o dobíjecí panel pro další typy elektrokol s možností zapůjčení přívodních kabelů,” informovalo město na svém webu.
Náklady na multifunkční stanici, která obohacuje infrakstrukturu města, byly vyčísleny na 240 tisíc korun.
foto město Blovice