07.04.2026 11:11
07.04.2026 6:54 07.04.2026 10:45
Tragédie u Holýšova. Po srážce s nákladním vozem zemřel jeden člověk
Upozorňujeme na uzavření silnice l. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod z důvodu dopravní nehody. Policisté z obou směrů odklánějí dopravu na stanovené objízdné trasy
06.04.2026 8:12
Velikonoce na zámku Kozel. Lidé si užívají jarmark i jarní atmosféru - FOTKY
Podívejte se na fotky Milana Svobody!
Auto nabouralo do rohu domu! Posádku přepravil do nemocnice vrtulník
Velmi vážná havárie osobního auta se stala ve středu odpoledne v Nové Plánici na Klatovsku. Osobní auto tam nabouralo do rohu domu. Spolujezdkyni museli vyprošťovat hasiči.
Havárie osobního auta v malé obci na Klatovsku spustila zásah všech složek IZS. Podle předběžných výsledků šetření řidič nezvládl průjezd zatáčkou a naboural s autem do domu u silnice. Por něj i pro jeho spolujezdkyni musel letět vrtulník LZS.
"Havárii jsme měli hlášenou v 16:08. Řidič při průjezdu zatáčkou nezvládl řízení a s vozidlem havaroval do rohu domu. Ve vozidle s ním cestovala ještě spolujezdkyně. Oba utrpěli zranění," řekla k nehodě mluvčí policie Hana Kroftová.
Přesné příčiny nehody jsou stále v šetření. Náraz to byl ale skutečně devastující. Spolujezdkyni museli z vozu dokonce vyprošťovat hasiči. Vzhledem k rozsahu zranění ženy i muže musel být na místo povolaný vrtulník.
"Muže se ženou jsme s mnohačetnými poraněními přepravili vrtulníkem do Fakultní nemocnice Plzeň," doplnila mluvčí záchranky Lenka Ptáčková.
Vrtulník letecké záchranky přitom jen zhruba hodinu a půl před tím musel přistávat i v Sulislavi na Tachovsku, tam byl ve výkopu zavalený dělník. Více zde.
FOTO: