21.02.2026 17:33
20.02.2026 13:41
Chcete na Čtyřce něco změnit? Vedení obvodu navýšilo rozpočet a čeká na vaše nápady
20.02.2026 11:55
Vnitrobloky na Jedničce se promění. Obvod zve na setkání, chce znát váš názor
Celníci vzali útokem tržnice. Posbírali padělky za několik milionů korun
Celníci vzali doslova útokem tržnice na Svaté Kateřině a Folmavě. A slavili úspěch. Padělky u vietnamských prodejců pořád fungují. Během dvou dnů kontrol našli celníci padělky za 7,5 milionů korun.
Celní úřad pro Plzeňský kraj se ve dnech 10. a 11. června podílel na celorepublikové kontrolní akce „DIOR“, která se zaměřila na kontrolu a dodržování práv duševního vlastnictví. Akce probíhala na tržnicích v katastru obce Svatá Kateřina a Folmava.
"Během dvou dnů provedli plzeňští celníci celkem 9 kontrol a ve všech případech zjistili porušení zákona. Prodejci padělky nabízeli jako originály světoznámých módních značek. Nejčastěji se jednalo o kabelky, peněženky, textilní výrobky a obuv," uvedla mluvčí CÚ pro Plzeňský kraj Marcela Kašparová.
Počet zadržených padělků a napodobenin dosáhl počtu více než 800 kusů v celkové prodejní ceně originálů téměř 7,5 milionů korun. "Majitelé ochranných známek potvrdili, že zadržené zboží porušuje práva duševního vlastnictví a vyjádřili souhlas se zničením zboží," doplnila Kašparová.
Foto: CÚ pro Plzeňský kraj




