QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Další oběť podvodu! Žena vložila do bitcoinmatu milion korun

19.02.2024 14:04

Žena vložila své peníze dle instrukcí podvodníka do bitcoinmatu.

Bitcoinmat_ilustrační_QAP

Plzenští policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování se zabývají případem podvodného jednání.

„Podle dosud zjištěných skutečností kontaktovala poškozenou 31letou ženu zaměstnankyně jedné bankovní společnosti s tím, že došlo ke zneužití jejího občanského průkazu a mohlo by tak dojít ke zneužití finančních prostředků, které má uložené na účtech,“ popsala Michaela Raindlová, mluvčí policie.

Pracovnice banky poškozenou následně přepojila na krizového managera, který ženě ochotně vysvětlil, jak má postupovat, aby nepřišla o své úspory.

Sdělil jí, že prostřednictvím bitcoinmatu musí peníze převést na rezervní účet. S tím jí také ochotně pomohl a zaslal jí QR kódy. Poškozenou poté kontaktoval další muž, který se vydával za policistu. Ten ji uklidnil, že postupuje správně,“ uvedla Raindlová.

Žena následně vložila do bitcoinmatu celkem jeden milion korun po 42 vkladech.

Druhý den zjistila, že byla podvedena a věc oznámila na policii.

„Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu podvodu a přečinu neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči dat. Případem se nadále zabývají,“ řekla mluvčí policie.

Nedávejte podvodníkům šanci!

Pokud je to možné, zajděte si do banky osobně a ověřte si pravdivost informací, které vám údajní zaměstnanci bankovních společností sdělí po telefonu, popřípadě kontaktujte někoho blízkého.

„Neváhejte se obrátit i na nás a to nejlépe na bezplatné telefonní lince 158,“ apeluje mluvčí policie.

Pamatujte na základní pravidlo! Banka ani policisté po vás nikdy nebudou chtít, abyste hotovost vybrali a vložili ji do vkladomatu na virtuální měnu. Pokud to po vás bude někdo požadovat, jedná se o podvod!

Foto ilustrační QAP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24