15.07.2025 18:29
15.07.2025 14:29
Sportmanie, famfrpál i miliony pro kluby. Radní Tomáš Morávek otevřeně o sportu v Plzni
15.07.2025 12:49
Parkourová legenda Jay Fox i jógový maraton. Krašovská chystá zajímavé akce
Jak se baví někteří dospěláci? Třeba sázkou o to, jak ukrást kouli z vánočního stromu
Vtipálkům se podařilo na kole ujet do Prokopovy ulice, kde je dostihli strážníci z Městské policie Plzeň. Nepoškozenou ozdobu nakonec strážníci vrátili zpátky na vánoční strom.

Strážník obsluhující městský kamerový systém si v pondělí časně nad ránem všiml podivné dvojice, která se nacházela kolem vánočního stromu v Plzni. "V tom strážník zahlédl, jak jedna z osob odcizila ze stromu vánoční dekoraci ve tvaru koule. Z místa bezprostředně nato pár odjel na kolech," uvedla mluvčí Městské policie Plzeň Jana Pužmanová.
Strážníci neprodleně k události vyjeli a dvojici dostihli v Prokopově ulici. Ke krádeži se přiznal 36letý muž ze severního Plzeňska, který uvedl, že se jedná o sázku.
Sázka ho tedy vyšla dost draho. "Za spáchaný majetkový přestupek si vysloužil dotyčný pokutu a odnesli si i pokutu za porušení zákazu vycházení," dodala Jana Pužmanová s tím, že nepoškozenou ozdobu vrátili strážníci zpátky na vánoční strom.
Foto: MP Plzeň