Jako z akčního filmu! V ulicích Plzně proběhla honička s kradeným vozidlem - VIDEO

02.07.2024 8:46

Řidič ignoroval výzvy k zastavení a začal strážníkům ujíždět.

honička s kradeným autem_0724_MPP

V pátek 28. června dopoledne změřila hlídka dopravní skupiny řidiče, který kolem jejich vozidla s radarem projel rychlostí 99 km/h. Co následovalo poté připomínalo spíš úryvek z akčního filmu. Řidič na výzvy k zastavení vozidla nedbal, naopak, zrychlil a začal strážníkům ujíždět.

"V průběhu honičky odbočil do obytné zóny, kde najel do stromu, který poškodil a tím i své vozidlo. Strážníci zastavili a vydali se k vozidlu. Řidič se ale rozjel a začal ujíždět znovu. Jeho zběsilá jízda skončila o několik desítek metrů dál na parkovišti, kde ho čekaly betonové bariéry," popsala Tereza Schliková, mluvčí Městské policie Plzeň.

Z vozidla na výzvy strážníků vystoupila z místa řidiče 24letá žena, ačkoli strážníci za volantem viděli 35letého muže, který si nejspíš stihl přesednout na sedadlo spolujezdce. "Po následné lustraci se ukázalo, že žena, která tvrdila, že řídila, nebyla držitelem řidičského oprávnění a muž hrající si na spolujezdce měl vysloven platný zákaz řízení," uvedla mluvčí.

Důvod k ujíždění odhalili strážníci o chvilku později. Zjistili, že vozidlo Octavia i registrační značky byly hlášené jako kradené. "Dechová zkouška u obou vyloučila požití alkoholu a událost jsme předali na místě státní policii," uzavřela Tereza Schliková.

VIDEO a FOTO MPP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Techmania Lunární léto
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT