07.04.2026 19:14
Pozor! Už ve středu 8. dubna začíná instalace nových mol na Ostende
Přinášíme aktuání fotky a informace!
07.04.2026 19:14
Přinášíme aktuání fotky a informace!
07.04.2026 11:11
07.04.2026 6:54 07.04.2026 10:45
Upozorňujeme na uzavření silnice l. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod z důvodu dopravní nehody. Policisté z obou směrů odklánějí dopravu na stanovené objízdné trasy
V sobotu 6. března dopoledne se uvolnil ze střechy projíždějícího nákladního vozidla kus ledu, který dopadl na čelní sklo služebního vozidla.
Jednadvacetiletý muž z Klatovska jel s vozidlem značky Man s připojeným přívěsem G.T.S. po komunikaci II. třídy číslo 191 ve směru od Klatov na Nýrsko. "V 11.07 hodin, za obcí Starý Láz projížděl pravotočivou zatáčku, kdy se ze střechy uvolnil led, jenž dopadl na čelní sklo protijedoucího služebního vozidla značky Škoda Octavia v barevném provedení Policie ČR," uvedla mluvčí policie Dana Landmanová s tím, že kus ledu proletěl do vnitřních prostor vozidla a roztříštil se na malé kousky až na zadním sedadle.
Ve služebnín vozidle se nacházela policistka, kteřá řídila a spolujezdec, k jejich zranění naštěstí nedošlo. Odhadnutá hmotná škoda na vozidle činí 20 tisíc korun.
Řidič s nákladním vozidlem pokračoval v jízdě směrem do Nýrska a po chvíli se vracel zpět. Policisté vozidlo zastavili a ztotožnili jeho řidiče. Povinností všech je ale řádně si zkontrolovat vozidlo před samotnou jízdou. "Zejména řidiči kamionů a nákladních vozidel s návěsem, mají podle zákona povinnost zkontrolovat stav vozidla. V současnosti noční teploty klesají pod bod mrazu a na střechách návěsů se přes den udržuje voda, která při nižších teplotách zmrzne," dodala mluvčí policie.
Foto: PČR