16.07.2025 12:05
16.07.2025 10:11
U Makra nestíhají. Vedení města Plzně kritizuje pomalé tempo prací i odklad dokončení
15.07.2025 18:29
Provoz na železniční trati Praha - Beroun byl přerušen, na koleje spadl strom
Na domě na Vinicích se objevily nacistické symboly. Případ šetří policie
V Plzni opět řádili sprejeři. Tentokrát ovšem policie záležitost nebude řešit jen jako vandalství. Na domě na Vinicích se totiž objevily přímo nacistické symboly.

Zatím neznámý sprejer se zaměřil ne jeden z domů v Bzenecké ulici ve středu v podvečer. Policii se podařilo dokonce ustanovit časový interval, kdy k celé události došlo. Po pachateli teď pátrá.
"Dne 22. března v době mezi 18:00 až 18:45 neznámý pachatel v Plzni na ulici Bzenecká poničil fasádu zdejšího domu. Pachatel posprejoval černou barvou fasádu hanlivými nápisy a nacistickým symbolem. Společenství vlastníků bytových jednotek byla způsobena škoda v částce 10 000 korun," potvrdila mluvčí policie Hana Rubášová.
Sprejeři v letošním roce v Plzni řádí od začátku roku celkem ve velkém. Policie přijala oznámení o jejích výtvorech na různých objektech. V jednom případě se dokonce zaměřili i na pískovcové skály u Košuteckého jezírka. Tentokrát ale nepůjde jen o vandalství. "Neznámý pachatel je podezřelý ze spáchání přečinu poškození cizí věci a přečinu projevu sympatií k hnutí směřující k potlačení práv a svobod člověka. Policisté se případem intenzivně zabývají," dodává policejní mluvčí.
FOTO: ilustrační