QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Origál telefonu vyměnil za bezcennou maketu. Poznáte pachatele?

28.02.2023 17:49

Muž předstíral, že si chce pořídit nový mobil. Originál telefonu přitom vyměnil za maketu. Pomůžete policistům s objasněním případu?

Pachatel_výměnatelefenuzamaketu_PČR1

Policisté vedou prověřování v trestní věci, kde je dáno podezření ze spáchání přečinu krádež. "Dosud neznámý pachatel navštívil v pondělí 13. února kolem půl páté odpoledne jeden z obchodů s mobilními telefony na Slovanech. Pachatel předstíral zájem o koupi nového telefonu. Následně využil chvilkové nepozornosti prodavače a originál nového telefonu uschoval do kapsy. Místo něj vložil do krabičky nefunkční maketu stejné značky. Poté pod záminkou, že si ve vozidle zapomněl peníze, prodejnu opustil," uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Poškozené společnosti způsobil pachatel škodu přes 18 tisíc korun. "Policisté se případem začali zabývat a v rámci jeho objasňování získali mimo jiné fotografie z kamerového záznamu, na kterých je zachycena osoba důležitá pro trestní řízení," doplnila Raindlová.

Policisté žádají o spolupráci všechny občany, kteří jsou schopni identifikovat osobu zachycenou na přiložených fotografiích, aby se neprodleně přihlásili na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo zavolali na linku 158.

Foto PČR

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte