07.04.2026 11:11
07.04.2026 6:54 07.04.2026 10:45
Tragédie u Holýšova. Po srážce s nákladním vozem zemřel jeden člověk
Upozorňujeme na uzavření silnice l. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod z důvodu dopravní nehody. Policisté z obou směrů odklánějí dopravu na stanovené objízdné trasy
06.04.2026 8:12
Velikonoce na zámku Kozel. Lidé si užívají jarmark i jarní atmosféru - FOTKY
Podívejte se na fotky Milana Svobody!
Pátrací manévry skončily tragédií! Potápěči našli muže mrtvého - FOTO
Několik posledních dnů probíhala rozsáhlá ptárací akce po 51letém muži. Toho pohřešovala jeho sestra už od víkendu. Tělo mrtvého muže bohužel našli potápěči v rybníku.
Velké pátrání se rozjelo už v sobotu večer u Domažlic, když se na policisty obrátila zoufalá žena, že postrádá svého bratra. Ten odešel z jejího domu jen v lehkém oblečení a nedával o sobě vědět. Pátrání trvalo několik dnů, bohužel skončilo tragicky.
Pohřešovaný muž byl u své sestry na návštěvě. Z domu ovšem odešel už nad ránem v sobotu a stále se nevracel. žena proto zamířila za policisty. "Jednapadesátiletý muž měl v půl třetí ráno odejít z domu jen lehce oblečen a do současné doby se nevrátil. Žena se o svého bratra obávala. Policisté po pohřešovaném muži vyhlásili pátrání a provedli prověrky v lékařském zařízení. S ohledem na dosavadní neúspěšné pátrání vzlétl i policejní vrtulník s termovizí, který v uplynulých dnech létal nad Domažlicemi," říká mluvčí policie Dagmar Brožová.
Ani po několika dnech se ale muže najít nepodařilo. Do akce museli jít i policejní potápěči, kteří se zaměřili na vodní plochu Jezero. A právě potápěči v úterý muže našlo, bohužel už bez známek života. "Na místo přijela koronerka, která provedla prohlídku těla zemřelého. Nezjistila žádné stopy svědčící o zavinění nebo spoluúčasti druhé osoby na smrti zemřelého. Jako předběžnou příčinu smrti určila utonutí," dodává policejní mluvčí.
Kriminálka dál celou tragédii šetří a nařízená byla i pitva. Ta má mio jiné určit i to, zda nesehrál roli ve smrti muže alkohol.
FOTO: PČR