13.01.2025 22:55
13.01.2025 18:50
Útočník napadl muže v Plzni, když telefonoval. Policie ho zadržela nedaleko Mariánských Lázní
13.01.2025 15:54
Jak nejlépe začít chladný den? Přinášíme tipy na snídaně, které zahřejí
Plzeňští strážníci pomohli muži, který pomýšlel na sebevraždu
Na strážníky se v úterý 10. prosince obrátil muž, který pomýšlel na sebevraždu.
"V úterý večer naše hlídka pomohla člověku, který se ocitl v tíživé životní situaci. Při běžné obchůzce v Kopeckého sadech za hlídkou přišel neznámý muž, který se strážníkům svěřil, že prožívá vážné psychické potíže," uvádí mluvčí Městské policie Plzeň Tereza Schliková.
Muž hovořil o hlasech v hlavě a myšlenkách na sebevraždu. Stážníci přivolali záchrannou službu. "Na místě jsme s dotyčným zůstali, poskytli mu podporu a zajistili jsme přivolání zdravotnické záchranné služby. Do jejího příjezdu jsme sledovali jeho zdravotní stav a snažili se 37letého muže uklidnit a přijít s ním na jiné myšlenky," popsala Tereza Schliková.
Muž byl pod vlivem alkoholu. "Z pozdějšího výsledku orientační dechové zkoušky, 1,52 promile, vyplynulo, že muž je pod vlivem alkoholu, což situaci ještě ztížilo," zmínila mluvčí.
Díky spolupráci se zdravotníky se podařilo muže bezpečně dopravit na specializované pracoviště, kde mu bude poskytnuta potřebná péče. "Kdykoliv máte pocit, že někdo potřebuje pomoc, neváhejte se na nás obrátit. Někdy i drobné gesto může zachránit lidský život," dodává mluvčí Městské policie Plzeň Tereza Schliková.
Foto MPP