Policejní honička v Plzni! Pronásledovaný muž měl u sebe sáčky s drogou

08.07.2024 9:29

V pátek 5. července v odpoledních hodinách stavěla policejní hlídka v Plzni osobní automobil, který řídil 35letý muž. Ten pokyny k zastavení vozidla nerespektoval a začal policistům ujíždět.

policie ilustrační_24_QAP (1)

Muž na útěku způsobil dopravní nehodu policejního vozu. "V Sadové ulici prudce zastavil, přičemž došlo k dopravní nehodě služebního vozidla, následně se dal muž na útěk. Policisté jej pronásledovali a po několika desítkách metrů se jim ho podařilo dostihnout. Jelikož nadále nerespektoval pokynů policistů, použila policejní hlídka proti němu donucovací prostředky a omezila jej na osobní svobodě," popsala událost mluvčí policie s tím, že celá událost se obešla bez zranění.

Policisté následně vyzvali muže, aby se podrobil dechové zkoušce na přítomnost alkoholu a také testu na přítomnost návykové látky, což odmítl. "Při svém útěku odhodil na zem dva plastové sáčky s krystalickou látkou o hmotnosti přesahující 53 gramů, ve které byla pozdější expertizou prokázána přítomnost metamfetaminu," uvedla dále mluvčí policie.

Věc si převzali plzeňští kriminalisté, kteří se souhlasem státního zástupce muže zadrželi a umístili do policejní cely. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a následně proti tomuto muži zahájili za toto protiprávní jednání trestní stíhání.

"Jelikož byl obviněný za stejný skutek již odsouzen, kdy podmíněný odklad trestu stále trvá, podal policejní komisař státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, čemuž soud vyhověl a obviněný je stíhán vazebně," uzavřela mluvčí.

Foto ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Techmania Lunární léto
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT