06.06.2025 15:05
06.06.2025 13:30 06.06.2025 14:30
Dopravní nehodu u Losiné nahlásil systém eCall. Zasahují všechny složky IZS - FOTKY
06.06.2025 14:29
Záchranáři zpět na Hracholuskách. Bezpečnost u vody hlídají už 16. sezónu
Policie dopadla "odsavače" nafty! Zaměřovali se na kamiony
Policii se podařilo dopadnout dvojici mužů, kteří během několika týdnů odsáli z kamionů na různých místech naftu za bezmála sto tisíc. Teď jim hrozí až dva roky za mřížemi.

Odsavači nafty začali řádit na Domažlicku na podzim loňského roku. V průběhu října a listopadu se postupně dostali do nádrží několika zaparkovaných kamionů na různých místech.
Zloději si vybírali nákladní auta zejména v oblasti Horšovského Týna a Luženic. Krom toho, že ukradli z ut naftu, většinou ještě větší škody způsobili na nádržích, když se do nich násilím dostávali. Policie po zlodějích poměrně dost intenzivně pátrala. Na kontě totiž nakonec měli škody za skoro 84 tisíc. Teď přichází dobré zprávy. Dvojice odsavačů je v rukou policistů.
"Policisté odhalili dva pachatele, kteří byli obviněni z trestných činů krádež a poškození cizí věci spáchaných ve formě spolupachatelství. Muži ve věku 31 let a 24 let spáchali jednotlivé skutky společným jednáním po předchozí domluvě. Oběma obviněným hrozí až dvouleté tresty odnětí svobody, jsou stíháni na svobodě," potvrdila mluvčí policie Dagmar Brožová.
Řidičům kamionů a dopravcům se tak hodně uleví. A není se čemu divit, zloději totiž šli po naftě tak tvrdě, že dokázali na nádrži vytipovaného kamionu způsobit poničením škodu třeba i za 15 tisíc.
FOTO: ilustrační