14.07.2025 17:37
14.07.2025 13:08
Barevné kroje, tanec i tradice. Klatovy žily folklorem – FOTKY
14.07.2025 8:46
Plzeň zaplavily Corvetty. Podívejte se na FOTKY z mezinárodního srazu
Policie dopadla sériové zloděje! Chaty vykrádal táta se synem
Víc jak třicítku vykradených chat a chalup má na kontě 54letý muž, který policistům dokonce přiznal, že se na výpravy vydával se svým synem. Povedená dvojka kradla během chatařské "pauzy" od prosince do letošního jara.

Policie na Klatovsku hlásí velký úspěch. Po zimní sezóně, kdy se právě na Klatovsku množily případy vykradených chat a chalup, policie dopadla dvojici mužů, kteří mají drtivou většinu z nich na svědomí. Od prosince loňského roku mají na kontě víc jak třicítku vloupání.
Během vyšetřování případů vloupání do chat policie postupně přišla na stopy, které vedly ke 54letému muži z Hradce Králové. Toho se policistům podařilo zadržet v březnu a postupně se pod tíhou důkazů i přiznal. Navíc přiznal, že chaty vykrádal i se svým synem.
"Muž převzal usnesení o zahájení trestního stíhání z přečinů krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody. Muž se ke skutkům přiznal i s tím, že tuto činnost prováděl společně se svým synem. Druhý muž ve věku 21 let, jenž žije na Horažďovicku, byl obviněn ze spáchání pokračujících přečinů krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody," potvrdila policejní mluvčí Dana Ladmanová.
Vyšetřování ukázalo, že dvojice se vykrádáním chat přiživovala od začátku prosince až do poloviny března. "Uvedení muži společně vnikli na pozemky v obcích Kosmáčov, Těšetiny, Bystré, Neznašovy, Tajanov, Malá Víska, Hořákov, Janovice nad Úhlavou, Javor, Habartice, Vrhaveč i Týnec. Muži společně kradli různé věci, potraviny i alkoholické nápoje v rekreačních chatách a chalupách. Způsobená škoda odcizením věcí přesahuje 40 tisíc korun a poškozením zařízení 75 tisíc korun. Společně se vloupali do 24 rekreačních objektů," popsala mluvčí policie.
Následně se navíc ukázalo, že 21letý mladík se vydával na výpravy i takzvaně na vlastní pěst. Sám vnikl do víc jak sedítky chat. Mimo jiné má na svědomí vloupání v obcích Neznašovy, Sobětice, Janovice nad Úhlavou nebo v zahrádkářské kolonii Markýta u Klatov.
Celkově za sebou muži nechali škody, které šplhají až k hranici 200 tisíc.
FOTO: ilustrační