08.12.2025 14:21
Novoroční ohňostroj na plzeňském náměstí nebude. Nahradí ho videomapping
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 14:21
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 10:00
Stačí odpovědět na jednoduchou soutěžní otázku a můžete být mezi výherci!
07.12.2025 19:05
Policie pokračuje v kontrolách cizinců napříč regionem. Kromě ubytoven se zaměřuje i na nejrůznější firmy a podniky, které zaměstnávají velké počty cizinců.
V tomto týdnu provedli šťáru v jedné z firem policisté na Klatovsku. Ani tam nebylo všechno v pořádku. Problémy se jako obvykle týkaly dokladů a povolení.
Kontrola byla zaměřená na dodržování pobytového režimu cizinců, nelegální zaměstnávání cizinců, zároveň ale i na pátrání po osobách. Do akce šli nejen policisté z obvodních oddělení, ale i cizinecká policie. "Policisté zjistili tři cizince, kteří vykonávali pracovní činnost bez příslušných povolení. Následně byli zajištěni a převezeni na oddělení k realizaci dalších úkonů v rámci správního řízení," říká mluvčí policie Dana Ladmanová.
Do problémů se kvůli dokladům dostali i další dva muži. "Byli odhaleni dva cizinci, kteří byli vyřešeni na místě v příkazním řízení, protože nepředložili potřebné doklady k prokázání totožnosti," dodává policejní mluvčí.
FOTO: ilustrační