11.08.2025 15:10
11.08.2025 14:47
Zápas Viktorky s Glasgow Rangers přinese do Plzně přísná policejní opatření
11.08.2025 13:15 11.08.2025 14:00
Pozor na dopravní nehodu u Všerub - FOTKY
Složky IZS zasahují na komunikaci 20/I v úseku od Nové Hospody ke křižovatce na Hunčice. Komunikace je uzavřena.
Policie v Plzni spustila rozsáhlé kontroly na silnicích! Zdaleka nekončí
Se začátkem prázdnin spustila policie v Plzni velké kontroly na silnicích. Hlídky se soustředily na měření rychlosti, velkou pozornost ale věnovaly i chodcům. Kontroly pokračují.

Ve velkém šly hlídky do plzeňských ulic v závěru června a také o prvním prázdninovém víkendu. Už teď policie navíc upozorňuje, že kontroly budou pokračovat nadále.
První speciální dopravěn bezpečnostní akce se zaměřila na chodce. "Opatření bylo zaměřeno především na chování chodců, cyklistů a chování řidičů vůči chodcům v silničním provozu. Bylo zjištěno celkem čtrnáctkrát porušení zákona. V deseti případech chodci nerespektovali signál červené barvy ´STŮJ!´. Dále řidiči neměli v pořádku technický stav vozidel či nebyli za jízdy připoutáni bezpečnostním pásem," říká mluvčí policie Hana Rubášová.
Další kontroly si posvítily na dodržování rychlosti. "Policisté zkontrolovali přes tři desítky vozidel a zjistili 24 přestupků. Celkem v jednadvaceti případech řidiči nerespektovali nejvyšší dovolenou rychlost v obci," dodává policejní mluvčí.
O víkendu se pak policisté v Plzni zapojili do celorepubliková dopravně bezpečnostní akce, v tomto případě padlo celkem devět pokut a dvakrát bude přestupek řešit správní orgán. Řidiči by se ovšem měli mít na pozoru i v dalších dnech. "V obdobných akcích budou policisté i nadále pokračovat," uzavírá Hana Rubášová.
FOTO: ilustrační