17.08.2025 14:33
17.08.2025 12:34
Akce Jedna Šumava: Policisté společně se strážci parku radili turistům
16.08.2025 7:46
Trolejbusové linky 13 a 14 čeká dočasný odklon z Anglického nábřeží
Policisté na Domažlicku řešili několik nezodpovědných řidičů
Během minulého týdne domažličtí policisté řešili hned několik řidičů, kteří nerespektovali uložený zákaz řízení, nebo usedli za volant pod vlivem alkoholu či návykových látek.

Ve třech případech policisté v uplynulém týdnu zahájili proti čtyřiatřicetiletému, jednatřicetiletému a šestačtyřicetiletému řidiči úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, jelikož řídili automobil, přičemž měli uložen zákaz řízení.
"Dvěma řidičům, konkrétně třiašedesátiletému muži a dvaadvacetileté ženě, za stejný přečin již sdělili policisté taktéž v minulém týdnu podezření. Mladá řidička měla navíc při své „nezákonné“ jízdě způsobit dopravní nehodu, a to když při průjezdu levotočivou zatáčkou u Smolovského rybníka u obce Domažlice nepřizpůsobila rychlost jízdy, na mokré vozovce dostala s vozidlem smyk, vjela do protisměru vlevo mimo komunikaci, kde narazila do silničního příkopu a vůz se nárazem přetočil na levý bok," uvedla Barbora Šmaterová, mluvčí policie.
Při nehodě žena utrpěla zranění. O dva týdny později ji zastavili policisté při silniční kontrole, kdy navíc orientační test na návykové látky u ní prokazoval pozitivní výsledky na marihuanu a metamfetamin.
Dále policisté v průběhu minulého týdne řešili další dva takové řidiče, kterým se při dechové zkoušce ukázala na měřicím přístroji pozitivní hodnota přesahující 1 promile. Prvního, šedesátiletého řidiče, u kterého dechová zkouška ukázala hodnotu přes 1 promile, policisté zastavili a kontrolovali u obce Mrákov.
"U druhého, dvaatřicetiletého řidiče, prováděla policejní hlídka dechovou zkoušku v rámci šetření dopravní nehody, při které měl dotyčný řidič při průjezdu levotočivé zatáčky ve směru jízdy od obce Brůdek najet s vozidlem na pravou krajnici, vyjet do pravého silničního příkopu, kde měl narazit do svislé dopravní značky „Směrová tabule pro kulturní nebo turistický cíl“, pokračovat dále v jízdě silničním příkopem, kde měl narazit do betonového propustku, přejet ho a následně po několika metrech v silničním příkopu s vozidlem zastavit," řekla policejní mluvčí.
Muž nadýchal téměř 2,6 promile. Při této dopravní nehodě nedošlo ke zranění. Proti oběma řidičům policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.
V době od 4. srpna 2025 do 10. srpna 2025 pak policisté z domažlického územního odboru řešili ještě dalších 8 řidičů s pozitivní dechovou zkouškou do hodnoty pod 1 promile a jednoho řidiče s pozitivním orientačním testem na návykové látky.
"U řidiče s pozitivním testem na návykové látky budou pro právní kvalifikaci a další postup ve věci rozhodující výsledky z laboratorního vyšetření jeho biologického materiálu, jehož odběru se řidič dobrovolně podrobil," sdělila Šmaterová.
Foto: ilustrační