10.11.2025 14:36
10.11.2025 14:14
Na Borskou přehradu se vrací plovoucí vánoční strom. Kdy se rozsvítí?
10.11.2025 13:22
Muzikáloví herci z DJKT zasadili alej u řeky Mže - FOTKY
Pozorný Plzeňan pomohl chytit recidivistu, který kradl plechy
Ve čtvrtek 31. července odpoledne vyjížděla hlídka Městské policie Plzeň z obvodní služebny Doubravka do ulice Na Sklárně. Důvodem byl telefonát od pozorného občana, který zahlédl muže s batohem, jak manipuluje s ochrannými plechy na jednom z teplovodních potrubí.
„Tyto plechy slouží k ochraně rozvodů, nejenže brání jejich mechanickému poškození, ale zároveň pomáhají zamezit úniku tepla,“ vysvětlila mluvčí Městské policie Plzeň Jana Pužmanová.
Strážníci dorazili na místo krátce po oznámení a muže zastihli ještě přímo u potrubí. „Dva plechy už měl úhledně složené v tašce, další dva měl připravené před sebou. Na místě se bez okolků přiznal, že je skutečně utrhl,“ dodala mluvčí.
Na místo byli přivoláni i policisté České republiky, kteří si jednatřicetiletého muže převzali k dalšímu šetření. „Jak se ukázalo, v oblasti majetkové trestné činnosti rozhodně nešlo o žádného nováčka,“ doplnila mluvčí s tím, že celý případ je dále v rukou státní policie.
Foto MPP
