29.09.2025 13:33
29.09.2025 11:19
Aktuálně z ranní špičky. Křižovatka u Makra je v provozu – FOTKY, VIDEO
V sobotu 27. září ji projeli první řidiči. QAP byl na místě o víkendu a také v pondělí ráno. Jaký byl provoz poprvé v ranní špičce? Podívejte se na FOTKY a VIDEO.
28.09.2025 19:21
Plzeň po nájezdech porazila Karlovy Vary
Řidič nerespektoval pokyn hasiče u vážné nehody! Policie hledá svědky
Vážná nehoda, ke které došlo v mniulém týdnu na Rokycansku, má dohru v podobě pátrání. Policie hledá řidiče, který měl ohrozit hasiče zasahující u nehody.

K nehodě na Zbirožsku vyjížděly všechny složky IZS ve středu 19. listopadu. Řidička jela směrem od Zbiroha na Kařez. V zatáčce nezvládla řízení a dostala smyk.
Auto skončilo po smyku mimo silnici, kde narazilo do travnatého břehu a následně vletělo zpátky na silnici, kde zůstalo na střeše. Zraněná 24letá řidička skončila v nemocnici. Policie nehodu stále šetří a to i v souvislosti s tím, že jeden řidič nedbal pokynů hasiče a vjel do uzavřeného místa nehody.
"Policisté z dopravního inspektorátu šetří podezření ze spáchání přestupku, kterého se měl dopustit dosud neznámý řidič v osobním vozidle tovární značky Peugeot, typ 205 nebo 206, vínové barvy. Neznámý řidič dne 19. listopadu v době s největší pravděpodobností okolo 8. hodiny u čerpací stanice Pap Oil v obci Zbiroh ve směru jízdy na obec Kařez neměl respektovat pokyn ´Stůj´ dávaný hasičem, který řídil provoz na pozemní komunikaci v místě dopravní nehody," říká mluvčí policie Hana Kroftová s tím, že se mělo jednat o staršího muže s brýlemi.
Nyní se policisté obrací na veřejnost a shání svědky události. "Žádáme případné svědky události, aby kontaktovali policisty z dopravního inspektorátu v Rokycanech osobně v ulici Komenského 29, nebo telefonicky na čísle 974 335 259. Policisté případným svědkům předem za jejich pomoc děkují," dodává policejní mluvčí.
FOTO: ilustrační