17.07.2025 13:32
17.07.2025 9:10
Ranní nehody v Plzeňském kraji: dvě auta skončila na střeše - FOTKY
17.07.2025 8:13
Plzeňská Proluka ožije vážnou hudbou. Buďte u toho!
U Klatov čelní střet auta s autobusem! Zasahoval vrtulník - FOTKY
K velmi vážné nehodě osobního auta a autobusu došlo v úterý dopoledne na Klatovsku. Osobní auto vjelo do protisměru, kde se čelně střetlo s autobusem.
„V úterý 16. října 2018 jel třicet minut po desáté hodině dopoledne jednašedesátiletý muž z obce na Horažďovicku s vozidlem značky Škoda Felicia po komunikaci ve směru od Bolešin na Klatovy. Na křižovatce na obec Čínov, vjel s vozidlem do protisměru, kde se čelně střetl s projíždějícím autobusem. Na místo okamžitě vyjeli zdravotníci, hasiči a policisté,“ uvedla k nehodě tisková mluvčí policie Dana Ladmanová.
Řidič osobního auta musel být z auta vyproštěn hasiči. „Muže ročník 1957 transportuje Letecká záchranná služba do FN Plzeň na urgentní příjem,“ uvedla Ivana Vodehnalová ze záchranky.
Zraněné byly i dvě osoby cestující v autobusu. „Další dvě osoby byly se zraněními převezeny do nemocnice v Klatovech k ošetření,“ popisuje dále tisková mluvčí policie. Jejich zranění by neměla být naštěstí vážná.
Policie okolnosti i příčinu dopravní nehody dále šetří. U řidiče byl nařízen odběr krve v nemocnici. Kvůli nehodě byla silnice zcela uzavřena.
foto: HZSPK