16.07.2025 12:05
16.07.2025 10:11
U Makra nestíhají. Vedení města Plzně kritizuje pomalé tempo prací i odklad dokončení
15.07.2025 18:29
Provoz na železniční trati Praha - Beroun byl přerušen, na koleje spadl strom
U nehody na Vysoké musely zasahovat složky IZS! Řidiče zdržely kolony
Ranní nehoda na křižovatce Vysoká na hlavním tahu I/27 způsobila ve čtvrtek velké problémy. Na místo musela vyjet i záchranka. Řidiči, kteří jeli z Klatov na Plzeň, uvízli v kolonách.

K nehodě došlo kolem půl osmé ráno, tedy v době vrcholící ranní dopravní špičky. Střet dvou osobních aut se odehrál na křižovatce Vysoká na hlavním tahu z Klatov na Plzeň.
"Nehoda se stala v prostoru křižovatky před dálničním přivaděčem směrem od Klatov. Řidička osobního vozidla tovární značky Škoda Rapid jela od Horní Lukavice. Podle všeho nedodržela bezpečnou vzdálenost a narazila s vozidlem do auta, které jelo před ní. Při nehodě utrpěla žena zranění a byla převezena na ošetření do nemocnice," řekl k nehodě mluvčí policie Jan Koželuh s tím, že policie musela na místě řídit dopravu kyvadlově. Zranění ženy naštěstí neměla být vážná.
Řidiči museli nicméně na hlavním tahu z Plzně na Klatovy počítat s velkými komplikacemi. Prakticky okamžitě po nehodě se začaly tvoři dlouhé kolony, které se rozjížděly jen velmi pomalu.
Všechny okolnosti nehody jsou stále v šetření policie. Alkohol byl nicméně vyloučený dechovou zkouškou u řidičky i řidiče nabouraného auta.
FOTO: ilustrační