03.07.2026 11:00 06.07.2026 13:11
06.07.2026 8:15
Rock, skvělá atmosféra a tisíce fanoušků. Pekelný ostrov opět nezklamal - FOTO
03.07.2026 14:25
Kam o víkendu vyrazit v Plzeňském kraji? Přinášíme přehled!
V Koterově došlo k úniku chlóru. Hasiči evakuovali sedm osob!
V jedné z plzeňských firem dnes ráno došlo k úniku chlóru. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Sanitka odvezla muže do nemocnice.
Před půl osmou ráno došlo ve firmě v Koterově k úniku chemické látky. Muž se nadýchal výparů po reakci chlornanu sodného s kyselinou sírovou. „Jedná se o muže ročník 1972, záchranáři ho na místě ošetřili a zajistili k transportu. Muž byl při vědomí směřován na emergency FN Lochotín,“ uvedla Mária Svobodová, mluvčí záchranné služby.
Hasiči z preventivních důvodů evakuovali dalších sedm osob. Na místě zasahovaly celkem tři požární jednotky. „Při manipulaci s nádobami došlo k uniku určitého množství chlóru. Látka se dále nerozšířila, žádné nebezpečí nehrozí,“ řekl velící důstojník směny hasičů Štefan Livinka a dodal: „Místo jsme zkontrolovali a s vedením firmy vyřešili způsob likvidace barelu.“
Policie bude dále únik chemické látky vyšetřovat. „Policisté se případem zabývají a prověřují veškeré okolnosti,“ uvedla mluvčí policie Michaela Raindlová.
foto HZSPK