14.10.2025 12:48
14.10.2025 9:12
Řidiči, pozor! Uzavře se část Jateční ulice v Plzni
13.10.2025 13:39
Socha sv. Jakuba z nové lávky v Chotíkově musí pryč. Rozhodl krajský úřad
V průjezdu domu ležela zkrvavená žena, pomáhat jí museli strážníci
Plzeňští strážníci museli zasahovat přímo v centru Plzně v jednom z domů, kde náhodný svědek nalezl zakrvácenou zraněnou ženu. Skončila v péči záchranky.
Hned po příjezdu hlídky strážníků na místo bylo jasné, že žena je nejen zraněná, ale také pořádně opilá. Její zranění si vyžádala okamžitý zásah záchranky.
"Sedmačtyřicetiletá žena ležela v průjezdu domu v ulici Bedřicha Smetany. V době příjezdu hlídky na místo tam s ní byl i oznamovatel, který se jí snažil pomoci na nohy, ale marně. V důsledku silné opilosti a pádu na zem, si žena způsobila zranění, která si vyžádala příjezd zdravotnické záchranné služby," říká mluvčí strážníků Jana Pužmanová s tím, že žena měla silně odřená kolena a řadu poranění v obličeji.
I přes svůj stav se nakonec žena podrobila dechové zkoušce. Ta potvrdila i prvotní dojem. "Paní se podrobila dechové zkoušce, jejímž výsledkem byla naměřené hodnota hladiny alkoholu v dechu 2, 29 promile," doplnila mluvčí městské policie.
Následně záchranka ženu naložila a převezla na chirurgickou ambulanci do nemocnice.
FOTO: ilustrační