14.07.2025 17:37
14.07.2025 13:08
Barevné kroje, tanec i tradice. Klatovy žily folklorem – FOTKY
14.07.2025 8:46
Plzeň zaplavily Corvetty. Podívejte se na FOTKY z mezinárodního srazu
Ve Svojkovicích hořela cisterna s hydroxidem sodným! Na místě složky IZS
V pondělí 20. července došlo k požáru podvozku vlakové cisterny převážející hydroxid sodný. Na místě zasahuje několik hasičských jendotek, na místě je i záchranka. Foto z místa!
K požáru došlo v pondělí před třináctou hodinou ve Svojkovicích. Na místo vyjelo celkem 8 hasičských jednotek a také záchranáři.
"Podvozek již nehoří, pouze žhne. Na místě je v tuto chvíli pět hasičských jednotek. Šlo o přehřátý podvozek. Velení si převzala jednotka Správy železnic," uvedl po třinácté hodině mluvčí hasičů Petr Poncar s tím, že k úniku převážené látky nedochází.
Zásah hasičů byl zahájen v protichemických oblecích kvůli povaze převážené látky. Vlaková cisterna totiž převáží hydroxid sodný.
Na místo zamířila i záchranná služba. "Při hašení podvozku před příjezdem jednotek došlo k nadýchání jedné osoby. Provádíme chlazení podvozku jedním "C" proudem," dodal dále mluvčí hasičů Petr Poncar.
Na místo zamířila i záchranná služba. "ZZS z místa události transportovala muže 42 let nadýchaného zplodin kouře do Rokycanské nemocnice. Muž není přímo ohrožen na životě a jeho zranění klasifikujeme jako lehké," uvedla Andrea Divišová ze záchranky.
foto: HZSPK