Viktorka bude hostit Spartu. Plzeň čekají policejní manévry a opatření

21.02.2026 14:44

Nedělní večer v Plzni bude patřit fotbalu, ale také přísným bezpečnostním opatřením. Šlágr Chance ligy mezi FC Viktoria Plzeň a pražskou Spartou byl vyhodnocen jako vysoce rizikový. Do ulic vyrazí desítky policistů, těžkooděnci i psovodi.

5

Zápas startuje v Doosan Aréně v neděli 22. února v 18:30 hodin. Kvůli očekávanému nájezdu fanoušků z metropole a zaplněnému stadionu budou v pohotovosti policisté z pořádkové, dopravní i cizinecké policie. Plzeňským kolegům přijedou na pomoc i jednotky z jiných krajů.

„Přípravě bezpečnostního opatření věnujeme maximální pozornost a v případě narušení veřejného pořádku jsme připraveni okamžitě a efektivně zasáhnout. Situaci a chování nejen fanoušků budeme monitorovat jednak v bezprostřední blízkosti fotbalového stadionu, ale i v centru města a přilehlých městských částech. Pod dohledem policistů budou samozřejmě i všechny příjezdové cesty do Plzně. Před zápasem, během jeho průběhu a po skončení budeme tak jako obvykle průběžně shromažďovat a vyhodnocovat aktuální informace,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Šmaterová.

Pozor na parkování a pyrotechniku! Policie apeluje na fanoušky i obyvatele města, aby svá vozidla parkovali pouze na vyhrazených místech a nebránili provozu. Dopravní policisté budou na klíčových uzlech usměrňovat dopravu, přesto se dají v okolí Štruncových sadů očekávat komplikace.

Důrazné varování platí také pro milovníky pyrotechniky. Její používání na stadionu i při přesunech městem je zakázáno.

„Upozorňujeme na zákaz zahalování obličejů a zákaz používání pyrotechnických předmětů. Použití pyrotechniky, kromě toho, že je to značně nebezpečné z důvodu možného zranění osob či vzniku požáru a tím poničení majetku stadionu, je kvalifikováno jako přestupek, za který může být uložena pokuta od 10 tisíc korun až do výše 50 tisíc korun. Při opakovaném přestupku pak pokuta až do 100 tisíc korun. To samé platí i pro využívání pyrotechniky při přesunu na fotbalový zápas a při cestě z něj, stejně tak jako pro vnášení pyrotechniky na fotbalový stadion," dodala Šmaterová.

Na bezpečnost budou kromě státní policie dohlížet také strážníci městské policie, antikonfliktní tým a pořadatelská služba klubu.

„Městská policie Plzeň připravuje dopravně bezpečnostní opatření, které odstartuje už v odpoledních hodinách. V ulicích budou nasazeny desítky strážníků, a to jak v běžném výkonu služby, tak členové Pořádkové jednotky i hlídky Dopravní skupiny. Zaměříme se především na dohled nad veřejným pořádkem, bezpečný pohyb fanoušků a plynulost dopravy v okolí stadionu i v širším centru města," uvedla k opatření mluvčí městské policie Tereza Weidl.

Foto ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT