07.04.2026 19:14
Pozor! Už ve středu 8. dubna začíná instalace nových mol na Ostende
Přinášíme aktuání fotky a informace!
07.04.2026 19:14
Přinášíme aktuání fotky a informace!
07.04.2026 11:11
07.04.2026 6:54 07.04.2026 10:45
Upozorňujeme na uzavření silnice l. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod z důvodu dopravní nehody. Policisté z obou směrů odklánějí dopravu na stanovené objízdné trasy
Vězení hrozí teprve 20leté ženě z Plzeňska, která vzala telefon z místa dopravní nehody. Mobil patřil havarovanému řidiči. Zatajených nálezů přibývá.
I když se nejedná přímo o krádež, i najít a nechat si hodnotnou věc je trestné. Policie řeší obdobné případy poměrně často. Jedná se například o zapomenuté telefony nebo notebooky na různých místech, ale i o peníze v bankomatech. Ne vždy se ovšem podaří "zapomnětlivé" nálezce dohledat...
Policisté na Domažlicku jeden z obdobných případů řešili od poloviny letošního září. Tehdy se na ně obrátil řidič, který měl nehodu koncem srpna u Koutu na Šumavě. Po nehodě totiž zjistil, že nemá mobilní telefon. Policisté tak po nepoctivém nálezci začali pátrat.
"Koncem srpna ve večerních hodinách v blízkosti havarovaného vozidla tovární značky Škoda na silnici č. I/22 si přisvojil nálezem na zemi volně položený mobilní telefon výrobní značky HTC, jehož majitelem byl řidič havarovaného vozidla. Tím mu byla způsobena škoda ve výši 7 tisíc korun. Policisté po pachateli intenzivně pátrali," říká mluvčí policie Dagmar Brožová.
V tomto případě byli nakonec úspěšní. "Policisté sdělili podezření ze spáchání přečinu zatajení věci dvacetileté ženě z Plzeňska. Ta může být nyní u soudu potrestána až ročním odnětím svobody," dodává policejní mluvčí.
Zatajených nálezů přibývá. Najdou se ale i poctivci...
Podobných případů aktuálně řeší policisté v regionu víc. Nejnovější, který se týká průmyslové zóna na Nové Hospodě, hlásí například borští policisté. "V jedné z firem ztratil poškozený muž mobilní telefon v době, kdy se nacházel na toaletě. Nepoctivý nálezce jej nevrátil, a tak majiteli mobilu vznikla škoda ve výši 9 000 korun," popisuje mluvčí policie Dagmar Jiroušková.
O peněženku i s doklady a telefonem přišel pro změnu v Plzni muž, který věci nechal odložené na střeše auta. Od obchodního domu na Doubravce pak odjel. Věci se ovšem na střeše neudržely. "Peněženky a mobilního telefonu, které ze střechy vozu spadly, si povšiml neznámý pachatel, který si je z místa odnesl. Ačkoli si možná neznámá osoba, která se takto věcí zmocnila, není vědoma svého protiprávního jednání, dopustila se hned dvou přečinů a sice neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a zatajení věci," přidává další případ mluvčí policie Hana Štefflová.
Najdou se ovšem i poctivci. Nedávno takovou záležitost řešili policisté v Rokycanech. Žena našla v bankmatu 10 tisíc, se kterými zamířila hned na policii. Podrobnosti najdete v článku zde.
FOTO: ilustrační