03.06.2025 14:36
03.06.2025 12:10
Co si přejí obyvatelé Trojky? Výsledky hlasování v participativním rozpočtu jsou tu
02.06.2025 13:10
Plzeňská teplárenská ukončila topnou sezonu
Žena se topila pod jezem. I přes rychlou pomoc se ji nepodařilo zachránit
Drama se v pátek odehrálo ve Štěnovicích nedaleko Plzně. Tonoucí ženu tam zachránila jednotka dobrovolných hasičů. Přresto boj o život prohrála.

Dramatická záchranná života se v pátek odehrála ve Štěnovicích nedaleko Plzně. Dobrovolní hasiči tam bojovali o život starší ženy.
"Ve Štěnovicích jednotka dobrovolných hasičů zachránila z jezu topící se ženu," uvedl vzápětí po zásahu mluvčí hasičů Petr Poncar.
I přes vešekeré nasazení hasičů skončila žena ve věku zhruba 65 let v péči záchranářů ve vážném stavu. Záchranáři ji ve velmi vážném stavu na řízené plicní ventilaci transportovali do Fakultní nemocnice Plzeň.
Seniorka ale svůj boj o život prohrála. "Během transportu do nemocnice byla žena opakovaně resuscitovana, i přes veškerou péči záchranářů lékařka musela konstatovat úmrtí," sdělila mluvčí záchranky Mária Svobodová.
FOTO: ilustrační