25.08.2025 11:09 25.08.2025 19:05
Policie pátrá po mladém muži, pohřešuje se od víkendu
V obci Zavlekov na Klatovsku nyní zasahují záchranné složky. Probíhá intenzivní pátrání po jednadvacetiletém muži, který se od neděle nevrátil domů.
25.08.2025 11:09 25.08.2025 19:05
V obci Zavlekov na Klatovsku nyní zasahují záchranné složky. Probíhá intenzivní pátrání po jednadvacetiletém muži, který se od neděle nevrátil domů.
25.08.2025 11:39
Čtvrtý plzeňský obvod připravil odpoledne plné zábavy, soutěží a pestrého programu pro celou rodinu. Vstup je zdarma.
25.08.2025 8:42
V úterý 15. dubna odpoledne zaměstnal hned několik strážníků zásah na Lochotíně. Důvodem byl podnapilý muž, který se potácel bez trika poblíž sportovní haly a svým hlasitým pokřikováním znepokojoval kolemjdoucí.
Přivolaní strážníci muže nalezli a zjistili, že jeho nepříliš dobrá nálada pramenila ze zklamání nad aktuálními výsledky jeho oblíbeného sportovního klubu. „Fandím Spartě a jsem rozhořčený z jejich špatných výsledků,“ svěřil se muž strážníkům.
Muž bydlel kousek odtud, a tak ho strážníci doprovodili domů. Když ale otevřeli dveře, začalo být dusno. S partnerkou, která otevřela dveře, se pohádal a nakonec se rozhodl odejít a vzít si věci. Ani v bytě se ale nechoval klidně.
„Pokračoval ve slovních útocích na ženu a jeho agresivní chování eskalovalo. V doprovodu hlídky nakonec bytový dům opustil. Tím ale celá záležitost neskončila. Venku pokračoval ve verbálním napadání, tentokrát už zaměřeném na strážníky. Odmítal místo opustit, nespolupracoval a nechtěl se uklidnit. Vše vyvrcholilo v momentě, kdy s jasným úmyslem udeřit vykročil proti jednomu ze strážníků,“ uvedla Jana Pužmanová, mluvčí městské policie.
Dál už se nedostal, protože byl okamžitě zpacifikován a skončil s pouty na rukou. Dechová zkouška prokázala pozitivní výsledek 2,25 promile. K vystřízlivění ho převezlo vozidlo určené pro transport podnapilých osob. Za neuposlechnutí výzvy úřední osoby pak po probuzení na záchytce dostal od strážníků pokutu.
Foto: Městská policie Plzeň