24.09.2025 17:35
24.09.2025 11:19
Policie pátrá po žháři. V Plzni zapálil několik kontejnerů
24.09.2025 10:00
V Plzni se začíná topit, teplárna reaguje na chladné počasí
Zmatená řidička, která jela v protisměru na D5, byla pod vlivem léků
Policie zahájila trestní řízení s řidičkou z Plzně, která jela na dálnici D5 několik kilometrů v protisměru a nabourala několik aut. Přesto pokračovala v jízdě. Teď se ukázalo, že byla pod vlivem léků.

Zcela nepochopitelně se chovala 66letá žena z Plzně, která letos v červnu jela na D5 v protisměru. Nezastavila totiž ani po hromadné nehodě a pokračovala v jízdě několik kilometrů, dokonce prosvištěla tunelem Valík. Výsledky dechové zkoušky byly tehdy překvapivé. Řidička byla střízlivá. Teď se ale ukázalo, že žena měla v sobě hodně léků.
"Ze znaleckého posudku vyplývá, že řidička byla pod vlivem více léku, kdy v kombinaci těchto léku není osoba schopna řídit bezpečně vozidlo ani provádět další činnosti vyžadující zvýšenou pozornost. S ohledem na ovlivnění léky, nebyla obviněná schopna plně rozpoznat společenskou nebezpečnost svého jednání," říká tisková mluvčí Hana Kroftová s tím, že policisté zahájili proti ženě trestní stíhání.
Více o šílené jízdě řidičky na D5 včetně videa najete zde.
ilustrační foto