16.07.2025 13:22
16.07.2025 12:05
V Klatovech se při rekonstrukci silnice našlo torzo letecké pumy - FOTO
16.07.2025 10:11
U Makra nestíhají. Vedení města Plzně kritizuje pomalé tempo prací i odklad dokončení
Brzy nashledanou v kině Beseda
Milovníci francouzské kinematografie si přijdou na své. V úterý 2. března uvede kino Beseda ve spolupráci s Alliance française de Plzeň film Brzy nashledanou. Černobílé filmové drama vychází z autobiografického románu Elisabeth Fangerové „Bylo mi 18 let“.
Bezejmenná hlavní hrdinka žije ve svých šestnácti letech v blahobytu, avšak zamiluje se do mladíka pohybujícího se na hranici zákona. Je tak zavlečena do dobrodružství, o kterých se mnozí z nás dočtou jedině v knihách. Zakusí tvrdou realitu ze všech možných úhlů, zločin či život bez prostředků jí již nejsou cizí. Přestože našla svého prince na bílém koni, zjišťuje, jak pomíjivé může být štěstí.
Režisér Benoît Jacquot byl do určité míry fascinován hlavní herečkou Isild Le Besc, která mu v mnoha směrech připomínala autorku knižní předlohy, a pokusil se navázat na bressonovskou metodu práce s herci, kteří nehrají.
Začátky projekce v 17 a 20 hodin, více o filmu na www.csfd.cz