07.04.2026 19:14
Pozor! Už ve středu 8. dubna začíná instalace nových mol na Ostende
Přinášíme aktuání fotky a informace!
07.04.2026 19:14
Přinášíme aktuání fotky a informace!
07.04.2026 11:11
07.04.2026 6:54 07.04.2026 10:45
Upozorňujeme na uzavření silnice l. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod z důvodu dopravní nehody. Policisté z obou směrů odklánějí dopravu na stanovené objízdné trasy
Festival Jazz bez hranic stratuje v úterý 20. září. A startovní bude výstava Barvy v tónech jazzu Jindřicha Bílka coby prolog festivalu. Jindřich Bílek ale není jen malířem ale zároveň také uznávaným violoncellistou.
Prologem v podobě výstavy obrazů Jindřicha Bílka začíná v úterý 20. září šestý ročník mezinárodního festivalu Jazz bez hranic. Výstavu Barvy v tónech jazzu v Návštěvnickém centru pivovaru zahájí v 16.30 vernisáž, na níž zahraje Ivan Audes Trio. Výstava potrvá do 16. října.
Jindřich Bílek vystudoval na pražské Konzervatoři hru na violoncello a na plzeňské pedagogické fakultě výtvarné umění. Jeho obrazy charakterizuje osobitá sytá barevnost a rukopis, v němž se mísí abstrakce s expresí. Realita je odsunuta do pozadí, potlačena, redukována jen na to nejpodstatnější. Mnohem důležitější sdělení se týká toho, co člověk vnímá jinak než smysly a mozkem. Co vnímá svou duší. A proto se v Bílkových obrazech objevuje i jazz.
Program festivalu JAZZ BEZ HRANIC najdete zde.
foto: jindrichbilek.cz