02.06.2025 13:10
02.06.2025 10:22
Řidiči, pozor! Silnice z Rokycan na Ejpovice je neprůjezdná
02.06.2025 9:28
Hudba, koně, zábava a dobrý skutek! Přijďte podpořit Středisko Víteček
Juniorfest je tady! Přinese nabitý doprovodný program
Hned několik slavnostních zahájení, Den s Českou televizí nebo například kinematovlak. To je jen výběr z doprorvodného programu festivalu. Čtěte podrobnosti.

Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež Juniorfest startuje v pátek 6. listopadu svůj osmý ročník. Jako první proběhne slavnostní zahájení v Plzni. Už v pátek se ale program rozjede i v Dobřanech.
Filmový festival Juniorfest tradičně naláká v průběhu několika dnů tisíce malých i velkých návštěvníků. I když prioritně jsou filmy a představení určené dětem a mládeži, tradičně si na své přijdou i dospělí. Festival zároveň přináší bohatý doprovodný program, který stejně jako filmy spojí hned pět měst v regionu.
Páteční slavnostní zahájení proběhne v Plzni v Divadle Alfa na Rokycanské od 17:30. Vstupné na akci je zdarma. "Slavnostní zahájení bude opět v režii dětí z plzeňské 25. ZŠ, které si připravily nejedno překvapení pro diváky, mezinárodní odbornou porotu i další významné osobnosti. V závěru bude promítnuta nová česká filmová pohádka, režisérky Alice Nellis, Sedmero krkavců," lákají organizátoři.
Už během pátku bude promítat v rámci festivalu dobřanské Káčko. Navíc právě v Dobřanech zakotví na několik dnů festivalový kinematovlak, který bude patřit 50 letům s Večerníčkem. Naplno se pak filmy i akce rozeběhnou od soboty 7. listopadu. Právě na sobotu je pak naplánované slavnostní zahájení v Horšovském Týně, v neděli bude zahájení probíhat pro změnu v Dobřanech.
V průběhu festivalu pak proběhnou kromě samotného promítání filmů i doprovodné akce. V Dobřanech se mohou těšit například na Pohádkové luštění, v Horšovském Týně na oblíbenou soitěž Pevnost Týn nebo například v Horšovském Týně na Strašidelný park. V Plzni, Domažlicích a Dobřanech také proběhne Den s Českou televizí. V Horšovském Týně se pak mohou návštvěníci těšit na letošní tváře festivalu, kterými jsou režisérka Marie Poledňáková a režisér Filip Renč. Podrobnosti k doprovodným akcím najdete zde.
Festival bude letos probíhat od 6. do 11. listopadu v Horšovském Týně, Domažlicích, Dobřanech, Přešticích a Plzni.
FOTO: ilustrační