14.10.2025 12:48
14.10.2025 9:12
Řidiči, pozor! Uzavře se část Jateční ulice v Plzni
13.10.2025 13:39
Socha sv. Jakuba z nové lávky v Chotíkově musí pryč. Rozhodl krajský úřad
Kapela Ubožák nejsou žádní ubožáci, vyhráli soutěž Múza 2010!
O tom, že jméno mnohdy klame, se přesvědčilo publikum i porota letošního ročníku Múzy. Vítězem soutěže, která dává šanci mladým kapelám, se totiž stala skupina Ubožák!

V 19. ročníku soutěže Múza, kterou pořádá plzeňské Divadlo pod lampou zvítězila plzeňská kapela Ubožák.
Múza 2010, neboli soutěžní festival pro amatérské kapely odstartoval svůj 19. ročník v lednu a během dvanácti postupových kol se vybraly kapely, které se zúčastnily dvou semifinálových kol. Letošní vítěz, skupina Ubožák, se porotě líbila už ve čtvrtém postupovém kole a ve finále zvítězila v konkurenci dalších pěti kapel: Slunovratovy paprsky (mathematic rock/Plzeň), Pop St. Clark (rock/Liberec), Holden (pop rock/Karlovy Vary), Cheeseboutique (cheese pop rock/Karlovy Vary) a Ocho Ríos (original pilsner mestizo/Plzeň).
Skupina Ubožák má jako vítěz Múzy 2010 možnost vystoupit na festivalu Plánský Koupák, o kterém se více dočtete na www.koupak.cz.
19. ročník soutěže Múza:
1. Ubožák
2. Slunovratovy paprsky
3. Cheesboutique
Divácké finále:
1. Starfire
2. AM
3. Y?
dále: Treska, Migraine, Creyden, Dwein Dybli, Screaming Silent, Traitor.
Foto: Ubožák na Facebooku