07.04.2026 11:11
07.04.2026 6:54 07.04.2026 10:45
Tragédie u Holýšova. Po srážce s nákladním vozem zemřel jeden člověk
Upozorňujeme na uzavření silnice l. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod z důvodu dopravní nehody. Policisté z obou směrů odklánějí dopravu na stanovené objízdné trasy
06.04.2026 8:12
Velikonoce na zámku Kozel. Lidé si užívají jarmark i jarní atmosféru - FOTKY
Podívejte se na fotky Milana Svobody!
Koza aneb kdo je Sylvie na Švihově
Na hradě Švihov je na neděli 8. srpna připraveno představení, které podle autorů není vhodné pro mladistvé a puritány. Koza aneb kdo je Sylvie začíná v 19:30 hodin.
Představení Koza aneb kdo je Sylvie na hradě Švihov vás zavede do rodiny úspěšného architekta, padesátníka Martina, který je roztržitý a zapomnětlivý. Zdá se, že se za tím skrývá něco, co jím otřáslo. V manželství je Martin spokojený, manželce nikdy nebyl nevěrný. Srovnává se i s tím, že syn je homosexuál. Tak co se stalo?
Brilantně napsaná hra je velmi vtipná a vynikající v rovině absurdní tragikomedie a nadsázky s prvky černého humoru. Přesto ale klade velmi nepříjemné otázky a dotkne se často vážných témat.
V posledním představení Divadla na hradě uvidíte Kateřinu Macháčkovou, Tomáše Turka, Karla Soukupa a další jména.
Hra začíná v neděli 8. srpna v 19:30 hodin.