30.05.2025 11:29
30.05.2025 10:32
Klatovskou čeká proměna. Studie zahrnuje více stromů i méně aut - VIZUALIZACE
30.05.2025 8:41
Pozor, v Plzni dnes proběhne cvičení policie!
Masné krámy v Plzni ožijí unikátním představením
Nejúspěšnější výstava roku 2012 v Západočeské galerii v Plzni RYTMY + POHYB + SVĚTLO v neděli končí. Slavnostní tečkou bude unikátní divadelní představení.

V Plzni se chystá zajímavá kulturní akce a to už koncem tohoto týdne. Masné krámy ožijí unikátním dekadentně-dadaisticko-futuristickým představením.
Nejúspěšnější výstava roku 2012 v Západočeské galerii v Plzni, RYTMY + POHYB + SVĚTLO / Impulsy futurismu v českém umění, bude totiž v neděli 13. ledna končit a jako slavnostní tečku za výstavou bude divákům nabídnuto originální divadelní představení s názvem KRÁL SYRAKUSKÝ ANEB SMUTKY ZHRZENÝCH NUDLÍ.
Koláž textů ze sborníku Kašpárek futuristou a parodistou sestaveného Josefem Skupou v roce 1922 a z úryvků Marinettiho Futuristického manifestu (1909) uvede jako scénické čtení stolní a příležitostně i divadelní společnost MHA. Scénář a režie Pavel Vašíček, dramaturg Divadla Alfa. Představení začíná 13. ledna v 18 hodin ve výstavní síni Masné krámy v Pražské 18.
Výstavu RYTMY + POHYB + SVĚTLO / Impulsy futurismu v českém umění navštívilo téměř 5 tisíc osob.