08.12.2025 14:21
Novoroční ohňostroj na plzeňském náměstí nebude. Nahradí ho videomapping
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 14:21
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 10:00
Stačí odpovědět na jednoduchou soutěžní otázku a můžete být mezi výherci!
07.12.2025 19:05
Jako již tradičně budou na náměstí Republiky probíhat od 27. listopadu do 23. prosince Vánoční trhy. Těšte se na rozsvícení vánočního stromu i tradiční zpívání koled!
Celé náměstí bude obklopovat atmosféra Vánoc. Vůně perníčků, staročeského trdla, svařeného vína a punče bude všudepřítomná.
Již nyní můžete na plzeňském náměstí nalézt rozestavěné stánky a připravované dekorace. Vánoční trhy zde odstartují v pátek 27. listopadu.
Nenechte si ujít ukázky z lidových tradic a řemesel, které budou zaměřené na vánoční tématiku, a načerpejte inspiraci na vánoční dárky. Děti zcela jistě potěší oslík a ovečky v živém betlémě nebo bohatý program plný vánočních koled.
Na 29. listopadu je připraveno rozsvícení vánočního stromu od 18:00 hodin, následně vystoupí Bára Basiková. Ani letos nebude chybět tradiční zpívání koled s Českým rozhlasem Plzeň, které je naplánováno na 16. prosince od 18:00 hodin.