30.05.2025 11:29
30.05.2025 10:32
Klatovskou čeká proměna. Studie zahrnuje více stromů i méně aut - VIZUALIZACE
30.05.2025 8:41
Pozor, v Plzni dnes proběhne cvičení policie!
Nepomuk o víkendu ožije tradičním festivalem
Na dvě desítky kapel, DJové a divadelní soubory se představí o nadcházejícím víkendu v Nepomuku, kde se bude konat tradiční hudební, filmový a divadelní festival Nefestík.
Již popáté se bude v Nepomuku konat pestrá přehlídka alternativní hudby, neprofesionálního divadla a studentských filmů. Alternativní hudební, filmový a divadelní festiválek Nefestík se bude konat již tento víkend, ve dnech 20. - 22. června v Nepomuku na Zelenohorské poště.
Celá akce se uskuteční v prostorách původně barokní Zelenohorské pošty, zajímavého historického objektu, kde dnes sídlí i muzeum veteránů. Představí se na něm téměř dvě desítky kapel, DJové i divadelní soubory.
V areálu bude venkovní scéna s živou hudbou a divadlem, čajovna s komorním kinosálem, bar s DJem za gramofony, zahradní výčep s ohništěm i undergroundová tančírna a divadelní sál ve sklepení. Chybět nebude ani tábořiště na pastvě a "koupací" rybníček. Pořadatelé očekávají, jako obvykle, několik set návštěvníků.
Nefestík se tradičně zaměřuje na nové objevy a mladé talenty, dramaturgie festivalu se snaží představovat publiku zajímavé novinky na nezávislé kulturní scéně a to nejen z českého jihozápadu. Festiválek bude slavnostně zahájen v pátek v 18.00 hodin vernisáží výstavy plastik a kreseb Davida Duchoslava s názvem Od všeho něco.
"Pořádáme Nefestík, protože chceme přivést do města, které máme rádi, hudbu, která nás baví. Neděláme to pro peníze, ale pro radost. Celá akce je založena na energii a dobré vůli dobrovolníků. Všem, kteří se na této události podílejí, bych chtěl vyjádřit velké poděkování!" komentuje za pořadatele mluvčí o.s. Nepal Pavel Kroupa.