22.05.2026 11:00
22.05.2026 8:28
Rolnické se otevře už za pár dní! Přinášíme nejnovější informace
21.05.2026 11:45 21.05.2026 16:46
Policisté hledali 38letou ženu
Nové divadlo má novou "atrakci"! Socha Dialog láká k posezení - FOTO
Už nejen velké "vejce", ale i stolek s obřími křesílky zdobí okolí Nového divadla v Plzni. Jak se nová instalace na místě vzala a co znamená? Čtěte podrobnosti!
V Plzni aktuálně probíhá třetí ročník sochařského festivalu SCULPTURE LINE. Na mnoha místech Plzně jsou tak k vidění nejrůznější plastiky, sochy nebo další umělecká díla. Výjimkou není ani okolí Nového divadla v centru města.
Před Novým divadlem se v současné době mohou kolemjdoucí usadit do díla Michala Trpáka nazvaného "Dialog". Další objekty zdobí například Mlýnskou strouhu, Kopeckého sady nebo Techmánii.
"Záměrem expozice je ozvláštnit a obohatit veřejný prostor, nabídnout nový pohled na Plzeň i na samotná umělecká díla, a to jak obyvatelům, tak i návštěvníkům města," informují organizátoři. Festival bude v Plzni probíhat až do konce září.
Další podrobnosti ohledně festivali najdete na webu zde.
FOTO: DJKT
