31.05.2025 20:06
Na Plzeňsku proběhla jízda historických vozidel
Podívejte se na fotky
31.05.2025 20:06
Podívejte se na fotky
31.05.2025 13:28
31.05.2025 8:40 31.05.2025 11:53
Pavilon Formanka v areálu Plzeňského Prazdroje projde celkovou rekonstrukcí. Doba trvání rekonstrukce se odhaduje přibližně na devět měsíců. Po přestavbě se návštěvníci budou moct těšit z moderního interiéru.
V rámci rozsáhlé rekonstrukce zahradního pavilonu Formanka v areálu Plzeňského Prazdroje dojde k úpravám střechy, dřevěných prvků na fasádě a dojde i na revizi výplní stěn. Obměny se dočká i tamější dominanta, výčep. Podle prvotních plánů by rekonstrukce měla být dokončena v červnu 2020.
"Půjde o největší rekonstrukci této historické budovy od jejího vzniku na přelomu 19. a 20. století, v minulosti se uskutečnily jen nezbytné drobné opravy či úpravy interiéru,“ uvádí Pavla Mášková z Plzeňského Prazdroje.
Formanka si získává především své návštěvníky v letních dnech, kdy není nad to si sednout po práci na prosluněnou terasu s oroseným půllitrem Pilsner Urquell v ruce.
„Díky hrázděné konstrukci restaurace silně připomíná lázeňské pavilony a právě pro svoji uvolněnou lázeňskou atmosféru je Formanka mezi návštěvníky pivovaru tolik oblíbená,“ dodává Pavla Mášková.
FOTO: Plzeňský Prazdroj