15.07.2025 18:29
15.07.2025 14:29
Sportmanie, famfrpál i miliony pro kluby. Radní Tomáš Morávek otevřeně o sportu v Plzni
15.07.2025 12:49
Parkourová legenda Jay Fox i jógový maraton. Krašovská chystá zajímavé akce
Petr Dürr zve na výpravu do Norska v Západočeském muzeu
Příznivce cestování by mohla zaujmout další přednáška z cyklu Výpravy za poznáním v Západočeském muzeu, která tentokrát zavede do Norska. Provázet vás bude známý cestovatel Petr Dürr.
V Západočeském muzeu bude opět další poznávací cesta po světě, tentokrát vás známý cestovatel Petr Dürr zavede v rámci Výpravy za poznáním do Norska. Ve čtvrtek 27. ledna se bude konat přednáška se známým cestovatelem od 18 hodin v přednáškovém sále ZČM.
V pořadí už jedenáctý cestopisný pořad nese název Lofoty - Malé Norsko. Ten připravilo Západočeské muzeum v Plzni ve spolupráci s cestovní kanceláří ADVENTURA.
Cestovatel Petr Dürr vás tentokrát zavede na tři ostrovy Norska, několik set kilometrů severně od polárního kruhu. Podniknete jedinečné výpravy pěšky, vlakem, letadlem i autobusem do Alesundu – Benátek severu. Vydáte se se stanem a ruksakem napříč horami v okolí Tafjordu, a dozvíte se také zajímavé postřehy z tajemné historie Vikingů.