QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Plzeňské Divadlo J. K. Tyla hledá novou muzikálovou komedii

07.04.2026 13:10

Soubor muzikálu Divadla J. K. Tyla v Plzni pokračuje v úspěšném projektu INTRO, který otevírá dveře autorům původních českých děl. Právě vyhlášený 5. ročník s označením INTRO ’26 se tentokrát zaměří na žánr, který diváci milují nejvíc – komediální muzikály.

Kouzelné hodinky doktora Kronera_0126_Irena Štěrbová (3)

Pro začínající i zkušené autory jde o výjimečnou příležitost. Vítězný titul totiž nezůstane jen na papíře, ale v květnu 2027 ho v premiéře představí profesionální soubor muzikálu na Malé scéně DJKT.

Přihlášená díla posoudí nově sestavená porota složená z renomovaných odborníků a divadelních praktiků z celé republiky. „Díla, která se umístí na druhém a třetím místě, uvedeme formou scénického čtení na zkušebně. Autoři zároveň získají videonahrávku, kterou mohou využít pro další prezentaci své práce,“ vysvětluje šéf souboru muzikálu Jozef Hruškoci. Uzávěrka pro zaslání hotových děl je 31. srpna 2026.

INTRO nabízí skvělou příležitost zejména pro začínající autory. Libreta přihlášených děl musí obsahovat maximálně deset postav a jejich hudební složka musí být určena pro maximálně desetičlenný orchestr. Všechna přihlášená díla budou po odevzdání předána členům odborné poroty anonymně (tedy bez uvedení jmen autorů díla) k prostudování a následnému ohodnocení.

Vítězné dílo z 1. ročníku soutěže, Kouzelné hodinky doktora Kronera, zařadil muzikálový soubor DJKT v této sezóně do svého repertoáru. Psali jsme ZDE. Všechny tři vítězné muzikály z 1. ročníku jsou navíc stále k vidění na streamovací platformě Dramox.

Podrobné informace i přihlašovací formulář naleznou zájemci na webu divadla ZDE.

Foto Irena Štěrbová

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT