Plzeňské Finále láká na premiéry a předpremiéry

20.04.2015 18:08

Festival Finále Plzeň tradičně uvádí zajímavá filmová díla v premiéře, předpremiéře či před distribucí do kin v České republice.

MalyPan

Také letošní ročník plzeňského Finále láká na zajímavá díla – světovou předpremiéru loutkového celovečerního filmu Malý pán, předpremiéru televizního filmu Uspávačka, premiéru nové digitální verze Trnkových Starých pověstí českých a česko-německého snímku Schmitke, který byl u nás zatím uveden jen na FebioFestu.

"Trnkovy Staré pověsti české se díky digitalizaci dostanou i k zahraničním divákům. Návštěvníci našeho festivalu budou mít možnost je shlédnout při slavnostním zahájeni 26. dubna a poté i 1. května. Světová předpremiéra českého loutkového filmu točeného v reálném prostředí s názvem Malý pán režiséra Radka Berana bude uvedena za přítomnosti delegace, které se zúčastní i režisér Beran a Saša Rašilov, který propůjčil hlas Malému pánovi, v pondělí 27. dubna od 19 hodin," uvádí podrobnosti výkonná ředitelka festivalu Finále Plzeň Eva Veruňková Košařová.

Předpremiéra televizního filmu o sériové vražedkyni Uspávačka režiséra Martina Dolenského bude na festivalu uvedena v úterý 28. dubna ve 20.30 hodin, druhá projekce je plánována na 29. dubna od 14 hodin.

V soutěži českých a slovenských celovečerních hraných filmů uvede Finále Plzeň i film Schmitke, který zatím není distribuován do českých kin a uvedl ho jen FebioFest. Film režiséra Štěpána Altrichtera bude v Plzni uveden v pondělí 27. dubna od 16.30 hodin za přítomnosti producenta Tomáše Vacha, druhá projekce je plánována na pátek 1. května v 10 hodin.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Čištění klima