07.04.2026 11:11
07.04.2026 6:54 07.04.2026 10:45
Tragédie u Holýšova. Po srážce s nákladním vozem zemřel jeden člověk
Upozorňujeme na uzavření silnice l. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod z důvodu dopravní nehody. Policisté z obou směrů odklánějí dopravu na stanovené objízdné trasy
06.04.2026 8:12
Velikonoce na zámku Kozel. Lidé si užívají jarmark i jarní atmosféru - FOTKY
Podívejte se na fotky Milana Svobody!
Posluchači se nemohli nabažit hudby v podání Prague Cello Quarteta - FOTO
Prague Cello Quartet vystoupil ve středu 18. sprna od 20.00 hod. na nádvoří pivovaru Plzeňský Prazdroj v Plzni. Zazněla klasika, slavné muzikálové melodie, jazzové i rockové hity.
Prague Cello Quartet je soubor čtyř klasicky vzdělaných violoncellistů - Jan Zvěřina, Petr Špaček, Jan Zemen a Ivan Vokáč, kteří publiku nabízejí koncerty složené nejen ze skladeb starých mistrů, jak se přirozeně nabízí, ale také populární filmové melodie, nebo jazzové a rockových hity. Všechny v trošku jiné, originální úpravě, jejíž cílem je přiblížit klasickou hudbu posluchačům všech věkových kategorií a publikum nejen pobavit, ale také inspirovat.
"Na jejich koncertech nezní jen hudba, srší to tu vtipem, humornými scénkami i překvapivým zhudebněním známých i neznámých skladeb. Soubor vznikl v roce 2006, v současném složení hraje od roku 2012 a jeho členy tvoří absolventi pražské AMU Jan Zvěřina, Petr Špaček, Jan Zemen a Ivan Vokáč. Kromě stovek domácích a evropských koncertů absolvovali v roce 2016 turné po Japonsku, v červnu 2017 navštívili na měsíc Čínu," prozradil podrobnosti pořadatel koncertu Pavel Kozubek.
V Plzni zazněly zejména populární muzikálové melodie. Zazněly ty nejznámější tóny třeba z Fantoma opery, Jesus Christ Superstar, Bídníků, nebo Moulin Rouge. Jejich vyznění bylo v případě Plzně umocněno netradičním prostředím.
Foto: Milan Svoboda






