07.04.2026 19:14
Pozor! Už ve středu 8. dubna začíná instalace nových mol na Ostende
Přinášíme aktuání fotky a informace!
07.04.2026 19:14
Přinášíme aktuání fotky a informace!
07.04.2026 11:11
07.04.2026 6:54 07.04.2026 10:45
Upozorňujeme na uzavření silnice l. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod z důvodu dopravní nehody. Policisté z obou směrů odklánějí dopravu na stanovené objízdné trasy
Ano! Plzeň se bude podílet na projektu, který hledá hudebně nadané talenty v dětských domovech a sociálně slabých rodinách. Nejtalentovanější děti tak mohou získat například studijní pobyt v zahraničí, různé hudební nástroje, zaplacení školného v hudební škole a podobně.
Ano! Plzeň se bude podílet na projektu, který hledá hudebně nadané talenty v dětských domovech a sociálně slabých rodinách. Smyslem projektu je vyhledat hudební talenty ve věku od devíti do osmnácti let ze sociálně znevýhodněného prostředí. Děti mohou mít talent ať už žijí kdekoliv, ty z dětských domovů a sociálně slabých rodin však nemívají šanci ho rozvíjet, především kvůli vlivu prostředí.
Na tomto projektu se bude podílet i Plzeň. Vytipovávat takovéto cílové skupiny budou terénní pracovníci, sociální odbory i neziskové organizace. Nejnadanější děti se pak sejdou 18. dubna v plzeňském Domě hudby na konkurzu. Ty nejlepší děti pak čeká soustředění a finále se uskuteční na mezinárodním hudebním festivalu La Sophia v červnu v Praze. V každé kategorii budou oceněny první tři děti, které mohou získat například studijní pobyt v zahraničí, různé hudební nástroje, zaplacení školného v hudební škole a podobně.
Za projektem je postavena především herečka Yvetta Blanarovičová. Do třetího ročníku soutěže se Plzen přidává poprvé.